White Chocolate Toffee Cashews
$12.99 USD
12 oz.
We have run out of stock for this item.
Details
SOLD OUT DUE TO SUMMER SHIPPING - Back in stock in September
White chocolate toffee cashews. A perfect combination. Roasted large cashews enrobed in silky white chocolate and toffee.
Kosher
Product of USA
Additional Information
| Serving Size | 1.1 oz |
|---|---|
| Calories | 160 |
| Total Fat (g) | 10 g |
| Total Fat (%) | 13% |
| Saturated Fat (g) | 5 g |
| Saturated Fat (%) | 23% |
| Cholesterol (mg) | 5 mg |
| Cholesterol (%) | 2% |
| Sodium (mg) | 20 mg |
| Sodium (%) | 1% |
| Total Carbohydrate (g) | 17 g |
| Total Carbohydrate (%) | 6% |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (%) | 0% |
| Sugars (g) | 14 g |
| Protein (g) | 2 g |
| Vitamin D (%) | 0% |
| Potassium (%) | 2% |
| Calcium (%) | 4% |
| Iron (%) | 2% |
| Ingredients |
White Chocolate, Sugar, Whole Milk Powder, Cocoa Butter, Soy Lecithin, Vanilla, Dry Roasted Cashews, Cane Sugar, Confectioners Glaze, Gum Arabic Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |