Sugar Free (No Sugar Added) Dark Chocolate Espresso Beans
$16.99 USD
12 oz.
We have run out of stock for this item.
Details
SOLD OUT DUE TO SUMMER SHIPPING - Back in stock in September
No sugar added dark chocolate espresso beans. Great as a snack and a pick me up.
Kosher
Product of USA
Additional Information
| Serving Size | 1.1 oz |
|---|---|
| Calories | 120 |
| Total Fat (g) | 11 g |
| Total Fat (%) | 14% |
| Saturated Fat (g) | 6 g |
| Saturated Fat (%) | 32% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 0 mg |
| Sodium (%) | 0% |
| Total Carbohydrate (g) | 14 g |
| Total Carbohydrate (%) | 5% |
| Dietary Fiber (g) | 2 g |
| Dietary Fiber (%) | 7% |
| Sugars (g) | 0 g |
| Sugar Alcohol (g) | 12 g |
| Protein (g) | g |
| Vitamin D (%) | 0% |
| Potassium (%) | 2% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 10% |
| Ingredients |
*Warning: Excess consumption may have a laxative effect* Sugar Free Semisweet Chocolate (Maltitol, Cocoa Mass, Cocoa Butter, Anhydrous Milk Fat, Soy Lecithin, Vanilla), Roasted Estate Arabica Coffee Beans, Confectioners Glaze, Gum Arabic Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |