Sugar Free Cinnamon Discs
$9.99 USD
Details
Experience the bold and spicy flavor of our Sugar Free Cinnamon Discs! These sugar free discs is perfect for those who crave a fiery, sweet treat without the sugar. Each disc is packed with the intense taste of cinnamon, providing a guilt-free way to enjoy your favorite candy. Ideal for sharing at gatherings, filling up candy dishes, or savoring on the go, these candies offer a delicious and healthier alternative to traditional sweets. Enjoy the bold cinnamon flavor without the sugar, making it suitable for diabetics and those on a low-sugar diet.
Product of Argentina
Additional Information
| Serving Size | 3 pieces (17g) |
|---|---|
| Calories | 35 |
| Calories from Fat | 0 |
| Total Fat (g) | 0 g |
| Total Fat (%) | 0% |
| Saturated Fat (g) | 0 g |
| Saturated Fat (%) | 0% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 0 mg |
| Sodium (%) | 0% |
| Total Carbohydrate (g) | 17 g |
| Total Carbohydrate (%) | 6% |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (%) | 0% |
| Sugars (g) | 0 g |
| Protein (g) | 0 g |
| Vitamin A (%) | 0% |
| Vitamin C (%) | 0% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 0% |
| Ingredients |
isomalt, maltitol syrup, artificial flavor, sucralose, high oleic sunflower oil, FD&C red 40, Citric Acid *excessive consumption can cause a laxative effect |