Sour Gummy Pyramids
$4.99 USD
1 lb.
We have run out of stock for this item.
Details
Each 3D Pyramid gummy features a delightful soft chew and two tone colors that point the way to the sour flavors within. The lip puckering flavors strawberry, watermelon, pineapple, tangerine, and blueberry are simply wonderful.
Fat Free
Product of Brazil
Additional Information
| Serving Size | (1.3 oz) |
|---|---|
| Calories | 110 |
| Total Fat (g) | 0 g |
| Total Fat (%) | 0% |
| Saturated Fat (g) | 0 g |
| Saturated Fat (%) | 0% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 25 mg |
| Sodium (%) | 1% |
| Total Carbohydrate (g) | 24 g |
| Total Carbohydrate (%) | 9% |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (%) | 0% |
| Sugars (g) | 16 g |
| Protein (g) | 2 g |
| Vitamin D (%) | 0% |
| Potassium (%) | 0% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 0% |
| Ingredients |
Glucose Syrup (Corn), Sugar, Water, Gelatin, Malic Acid, Citric Acid, Artificial Flavors, FD&C Yellow 5, FD&C Red 40, FD&C Yellow 6, FD&C Blue 1. Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |