Neopolitan Supreme Coconut Bar
$2.99 USD
5 oz
Details
Supreme Coconut Bars offer a rich, chewy coconut center
Product of USA
Additional Information
| Serving Size | 1 bar (57g) |
|---|---|
| Calories | 250 |
| Total Fat (g) | 12 g |
| Total Fat (%) | 15% |
| Saturated Fat (g) | 11 g |
| Saturated Fat (%) | 55% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 15 mg |
| Sodium (%) | 1% |
| Total Carbohydrate (g) | 33 g |
| Total Carbohydrate (%) | 12% |
| Dietary Fiber (g) | 3 g |
| Dietary Fiber (%) | 11% |
| Sugars (g) | 21 g (17g added sugars) |
| Protein (g) | 1 g |
| Vitamin D (%) | 0% |
| Potassium (%) | 2% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 6% |
| Ingredients |
Coconut (contains sodium metabisulfite as a preservative), Corn Syrup, Sugar, Chocolate Liquor, Egg Whites, Salt, Soy Lecithin, Artificial Flavor, Titanium Dioxide, FD&C Red 3, FD&C Red 40, FD&C Yellow 5, FD&C Blue 1.Contains coconut, egg, and soy.Manufactured in a facility that processes peanuts, pecans, cashews, almonds, and milk. |