Milk Chocolate Pretzels with Pistachio Drizzle
We have run out of stock for this item.
Details
SOLD OUT DUE TO SUMMER SHIPPING - Back in stock in September
Additional Information
| Serving Size | 1.4 oz |
|---|---|
| Calories | 190 |
| Calories from Fat | 80 |
| Total Fat (g) | 9 g |
| Total Fat (%) | 14% |
| Saturated Fat (g) | 5 g |
| Saturated Fat (%) | 25% |
| Cholesterol (mg) | 5 mg |
| Cholesterol (%) | 2% |
| Sodium (mg) | 125 mg |
| Sodium (%) | 5% |
| Total Carbohydrate (g) | 26 g |
| Total Carbohydrate (%) | 9% |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (%) | 0% |
| Sugars (g) | 14 g |
| Protein (g) | 3 g |
| Vitamin A (%) | 0% |
| Vitamin C (%) | 0% |
| Calcium (%) | 6% |
| Iron (%) | 2% |
| Ingredients |
Milk Chocolate Flavored Confectionary Coating (Sugar, Hydrogenated Vegetable Fat [Palm Kernel And/Or Palm Oil], Whey Powder [Milk], Cocoa Powder Processed With Alkali, Soy Lecithin, Vanillin [Artificial Flavor]), Mini Pretzel (Unbleached Enriched Wheat Flour [Wheat Flour, Niacin, Reduced Iron, Thiamine Mononitrate-B1, Riboflavin-B2, Folic Acid], Malt, Salt, Soybean Oil), White Confectionary Coating (Sugar, Vegetable Oil [Palm Kernel Oil and Hydrogenated Palm Kernel Oil], Whey Powder, Whole Milk Powder, Nonfat Dry Milk, Soy Lecithin [Emulsifier], Salt, Artificial Flavor), Natural Flavor, Artificial Color (Titanium Dioxide, Yellow 5 Lake, Blue 1 Lake). Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |