Jelly Beans
$5.99 USD
1 lb.
Details
These soft-panned jelly beans come in a variety of flavors including lemon, lime, orange, cherry, strawberry, grape, pineapple and licorice. Enjoy these jelly beans as a sweet snack or use them to add flavor and color to holiday desserts.
Fat Free
Gluten Free
Product of Mexico
Additional Information
| Serving Size | 1.05 oz or 10 pieces |
|---|---|
| Calories | 120 |
| Calories from Fat | 0 |
| Total Fat (g) | 0 g |
| Total Fat (%) | 0% |
| Saturated Fat (g) | 0 g |
| Saturated Fat (%) | 0% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 0 mg |
| Sodium (%) | 0% |
| Total Carbohydrate (g) | 28 g |
| Total Carbohydrate (%) | 12% |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (%) | 0% |
| Sugars (g) | 23 g |
| Protein (g) | 0 g |
| Vitamin A (%) | 0% |
| Vitamin C (%) | 0% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 0% |
| Ingredients |
Sugar, Corn Syrup, Cornstarch, Modified Cornstarch, And Less Than 2% Of The Following: Artificial & Natural Flavors, Confectioners Glaze, Carnauba Wax, Beeswax, Yellow 6, Red 40, Yellow 5, Blue 1. Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |