Honey Toasted Pecans
$15.99 USD
$16.99 USD
1 lb.
Details
A pecan covered with a sweet honey coating.
Kosher
Product of USA
Additional Information
| Serving Size | 1 oz |
|---|---|
| Calories | 150 |
| Calories from Fat | |
| Total Fat (g) | 9 g |
| Total Fat (%) | 1% |
| Saturated Fat (g) | 1 g |
| Saturated Fat (%) | 5% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 35 mg |
| Sodium (%) | 2% |
| Total Carbohydrate (g) | 19 g |
| Total Carbohydrate (%) | 7% |
| Dietary Fiber (g) | 1g |
| Dietary Fiber (%) | 4% |
| Sugars (g) | 18g |
| Protein (g) | 1g |
| Potassium (%) | 2% |
| Vitamin D (%) | 0% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 0% |
| Ingredients | Sugar, Pecans, Salted butter (Sweet Cream, Salt), Honey, Salt, Soy Lecithin Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |