Gum Drops
$5.99 USD
1 lb.
Details
A sweet, gummy snack that never goes out of style... Approximately 44 pieces per pound.
Fat Free
Product of Mexico
Additional Information
| Serving Size | 1.2 oz |
|---|---|
| Calories | 110 |
| Calories from Fat | 0 |
| Total Fat (g) | 0 g |
| Total Fat (%) | 0% |
| Saturated Fat (g) | 0 g |
| Saturated Fat (%) | 0% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 10 mg |
| Sodium (%) | 0% |
| Total Carbohydrate (g) | 29 g |
| Total Carbohydrate (%) | 10% |
| Dietary Fiber (g) | 0 g |
| Dietary Fiber (%) | 0% |
| Sugars (g) | 21 g |
| Protein (g) | 0 g |
| Vitamin A (%) | 0% |
| Vitamin C (%) | 0% |
| Calcium (%) | 0% |
| Iron (%) | 0% |
| Ingredients |
Sugar, Corn Syrup, Cornstarch, Food Starch-Modified, and less than 2% of the following: Natural & Artificial Flavors, Yellow 6, Red 40, Yellow 5, Blue 1. Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |