Milk Chocolate Coconut Haystacks
$10.99 USD
12 oz.
We have run out of stock for this item.
Details
SOLD OUT DUE TO SUMMER SHIPPING - Back in stock in September
Soft and chewy coconut covered in creamy milk chocolate is what you'll find in every bite of these coconut haystacks.
Product of USA
Additional Information
| Serving Size | 1.41 oz. |
|---|---|
| Calories | 170 |
| Calories from Fat | 60 |
| Total Fat (g) | 7 g |
| Total Fat (%) | 11% |
| Saturated Fat (g) | 5 g |
| Saturated Fat (%) | 25% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 90 mg |
| Sodium (%) | 4% |
| Total Carbohydrate (g) | 29 g |
| Total Carbohydrate (%) | 10% |
| Dietary Fiber (g) | 1 g |
| Dietary Fiber (%) | 4% |
| Sugars (g) | 23 g |
| Protein (g) | 0 g |
| Vitamin A (%) | 0% |
| Vitamin C (%) | 0% |
| Calcium (%) | 2% |
| Iron (%) | 2% |
| Ingredients |
Milk Chocolate (sugar, cocoa butter, chocolate liquor, milk, lactose, soy lecithin (an emulsifier), salt, natural vanilla flavor), Coconut. Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |