Chamoy Watermelon Rings
$5.99 USD
1 lb.
Details
Chamoy Watermelon Gummy Rings blend sweet, juicy watermelon flavor with a tangy chamoy coating for a perfect mix of fruity sweetness, mild heat, and zesty spice.
Fat Free
Product of Mexico
Additional Information
| Serving Size | 3 pcs (1.1oz / 30g) |
|---|---|
| Calories | 100 |
| Total Fat (g) | 0 g |
| Total Fat (%) | 0% |
| Saturated Fat (g) | 0 g |
| Saturated Fat (%) | 0% |
| Cholesterol (mg) | 0 mg |
| Cholesterol (%) | 0% |
| Sodium (mg) | 100 mg |
| Sodium (%) | 4% |
| Total Carbohydrate (g) | 25 g |
| Total Carbohydrate (%) | 10% |
| Dietary Fiber (g) | 1 g |
| Dietary Fiber (%) | 4% |
| Sugars (g) | 16 g (16g added sugar) |
| Protein (g) | 2 g |
| Vitamin D (%) | 0% |
| Potassium (%) | 0% |
| Calcium (%) | 2% |
| Iron (%) | 0% |
| Ingredients |
Corn Syrup, Sugar, Gelatin, Lactic Acid, Citric Acid, Pectin, Salt, Chili, Malic Acid, Fumaric acid, Artificial Flavors, Artificial Colors (FD&C red #40, FD&C yellow #6), Titanium Dioxide. Packaged in the same facility as peanuts, tree nuts, wheat, soy, and milk products. |