Candy Cigarettes
$1.49 USD
.42 oz. box
Details
The Candy Cigarettes are a nostalgic, old-timey candy that will inspire fond memories. Each of the boxes is designed to look like an old-fashioned package of cigarettes, filled with sugary sweet, minty crunchy sticks. The novelty and sense of classic Americana make this candy a popular purchase for parties, gifts, or even just for the sake of fun nostalgia.
Product of Colombia
Additional Information
| Serving Size | 1 box (12g) |
|---|---|
| Serving Per Container | 1 |
| Calories | 43 |
| Total Fat | 0g |
| Sodium (mg) | 1mg |
| Sodium (%) | 0 |
| Total Carbohydrate (g) | 11 |
| Total Carbohydrate (%) | 4% |
| Sugars (g) | 7g |
| Ingredients | Dextrose, corn starch, corn syrup, tapioca, beef gelatin, artifical flavors |